JUBILEUSZ OBJAWIEŃ W LOURDES

W październiku 2018 r. do Lourdes udała się delegacja Instytutu ks. Piotra Skargi ze szczególnym darem dla Matki Bożej- świecą wotywną oraz kartami na podziękowania i prośby od wszystkich uczestników kampanii Instytutu. 160. rocznica objawień Matki Bożej z Lourdes była idealnym momentem, aby zwrócić się do Matki Bożej z Lourdes z prośbą o potrzebne łaski.

W ramach tej kampanii do prawie 400 tysięcy przyjaciół Instytutu trafił pakiet składający się z bogatej lektury duchowej – książeczki Lourdes. Lek dla duszy i ciała, przybliżającej historię objawień w Lourdes, poświęconego pamiątkowego medaliku, wydanego z okazji tej rocznicy oraz specjalnych kart uczestników akcji skierowanych do Matki Bożej.

Instytut poprzez tę kampanię pragnął, aby jej odbiorcy- oddani Czciciele Matki Bożej, mogli doświadczyć troskliwej opieki Maryi, za której wstawiennictwem w Lourdes dochodzi do wielu cudownych uzdrowień duszy i ciała. Tam też, w niedzielę 7 października 2018 r. została odprawiona Msza św. za każdego, kto wziął udział w tej akcji.