Instytut Ks. Piotra Skargi – opinie

Instytut Ks. Piotra Skargi w swojej działalności skupia się na ciągłym kontakcie z osobami, które przez różne kampanie uczestniczą misji, jaką jest „budzenie sumień Polaków”. Otrzymujemy tysiące listów, które utwierdzają nas w przekonaniu, że ta misja jest bardzo ważna. Istotne są dla nas te, w których nasi korespondenci przesyłają opinie o Instytucie Ks. Piotra Skargi.

Pani Małgorzata w liście do nas pisze:- Uważam, że cała działalność Instytutu jest niezwykłą łaską od Boga. Wspaniale, że opowiadacie się za wartościami chrześcijańskimi, tradycją katolicką, że uświadamiacie Polaków, jak  ważne jest budowanie rodziny mocnej Bogiem, że warto zawierzyć swoich bliskich Chrystusowi i z Nim iść przez życie. Wówczas rodzina, mimo różnych trudności i wichrów, przetrwa, ostoi się – „Nie runie dom, który na skale będzie utwierdzony”. Niech Matka Boża Fatimska nieustannie okrywa Waszą misję płaszczem Swojej opieki, a także osoby współpracujące i angażujące się w posługę dla innych oraz dostarcza potrzebnych łask w codziennych obowiązkach. Niech Wam Bóg błogosławi!

– Pragnę podziękować za tak wspaniałe dzieła, jakimi są Apostolat Fatimy i Instytut im. Ks. Piotra Skargi. Serdecznie dziękuję za Msze Święte i modlitwy oraz za wszystko, co od Was otrzymałam. Szczególnie dziękuję za „Przymierze z Maryją”, które moim zdaniem powinno być czytane w każdej rodzinie a także przez osoby samotne (sama nią jestem). Umacnia ono i pogłębia w nas wiarę, prowadzi odpowiednią formację religijną i uczy moralności, a także patriotyzmu. Wskazuje, jak powinien postępować katolik w dzisiejszych czasach. „Przymierze z Maryją” jest dla mnie światłem na drodze ziemskiej pielgrzymki. (…) Wdzięczna jestem Matce Bożej Fatimskiej za opiekę nad tym dziełem. W modlitwie proszę, żeby nadal Wam pomagała w dalszym rozwoju – pisze Pani Mirosława z Wielkopolski.

Te listy mają dla działalności Instytutu Piotra Skargi bardzo duże znaczenie. Wobec medialnych ataków z oskarżeniami, że np. Instytut Ks. Skargi to sekta, listy te udowadniają, że moc wspólnoty, wiary i modlitwy jest nie do pokonania.

Dodaj komentarz