Bluźnierstwo na scenie! Katolicy protestują przeciwko „Klątwie”

Ponad 51 tysięcy głosów sprzeciwu trafiło m.in. do rządu i władz samorządowych stolicy. To reakcja na wystawienie w warszawskim Teatrze Powszechnym obrazoburczego spektaklu „Klątwa” w reżyserii znanego awanturnika Oliviera Frljicia.

Bluźnierstwo, obrażanie czci zmarłych i to wszystko przy współudziale pieniędzy podatników. Spektakl „Klątwa” najwyraźniej szykowany był na skandal, ale jego twórcy nie spodziewali się, że ich „dzieło” wywoła tak mocną reakcję.

Objawiała się ona nie tylko tysiącami głosów sprzeciwu przesłanymi za pomocą platformy protestuj.pl. To także mobilizacja modlitewna i publiczne Różańce przebłagalne. Modlitwę zorganizowała Krucjata Młodych, działająca przy Instytucie Ks. Piotra Skargi.

„Odpowiadacie Państwo za powszechne zgorszenie, jakie wywołała Klątwa. Scena teatru będącego dziedzictwem naszego narodu – rok po obchodach 1050-lecia chrztu Polski – stała się miejscem, w którym w najpodlejszy sposób obraża się św. Jana Pawła II, wartości chrześcijańskie i zmarłego tragicznie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego” – czytamy w piśmie protestacyjnym.

Polska Katolicka